GIMP: Zrcadlení

Dnešní tutoriál patří spíše k těm jednodušším. Může se hodit při vytváření všelijakých log, ale dá se uplatnit i při práci s fotografií. Ukážem si jak vytvořit efekt odrazu na lesklé ploše


GIMP: Svět v pohybu

Dneska si ukážem jak vytvořit dojem pohybujícího se objeku za pomocí “Motion Blur” a několika jednoduchých úkonů s vrstvama


GIMP: Blesk

Podobným postupem jako jste vytvořili trhlinu mužete vytvořit efekt blesku.


GIMP: Šrafovaní podruhé (gradient)

Nedávno jsem narazil na další zajímavý způsob vytvářeni šrafování. Hodí se pokud potřebujete volnou ruku při volbě směru a šířky pruhů. Daň za tuto variabilitu je, že ho nelze použít na vytvoření jemnější kresby. Tento způsob využívá opakování gradientu.


GIMP: Trhlina ve zdi

Pro realistické ztvarnění čehokoliv se vždycky nějaký ten škrábanec hodí. Pomocí pár jednoduchých kroků si vytvoříme masku kterou můžete použít pro vytvoření třeba pukliny ve zdi.


GIMP: Vytvoření patiny

Dneska si ukážem jak vytvořit “Grunge” efekt. Česky by se asi nejlip dalo říct patina. Efekt se dá použít k například k dekoraci textu nebo simulaci rezu.


GIMP: Doba kamenná

K vytvoření jednoduché textury kamene budete potřebovat pár minut.


GIMP: Bílé zuby

Chtěli byste bílé zuby? Žádný problém. Za pár minut. Žádné drahé bělící přípravky, stačí Open Sourcový GIMP. Princip je poměrně jednoduchý: vyberete oblast zubů a upravíte barevné křivky tak aby se blížily k odstínům šedi.


GIMP: Pozadí ala Mac OS X

V tomhle tutorialu si trochu pohrajem s vrstvama a cestama a vytvoříme si pozadí ala Mac OS X


GIMP: Dům u vycházejícího slunce

Dnes si popíšem, jak vytvořit paprskovitý efekt. Efekt lze použít v jednoduché grafice například na vytvoření dojmu vycházejícího slunce.