Zprivatizujme dopravní policii

Ministr Bárta by rád, společně s panem dopravním odborníkem Humlem, zavedl pokuty dle příjmu řidiče viz Pokuta má zabolet… Pěkný rozbor pro a proti je u Pinuse, ve zratce shrnuto: jaký je důvod dávat policii pravomoc trestat dopravní přestupky dle výše příjmu, když zcela evidentně nefunguje bodový systém, který byl schválen právě z toho důvodu aby


Poplatky u lékaře

Velké téma nastolené ČSSD v letošních krajských volbách bylo “rušení” poplatků za návštěvu u lékaře. ČSSD to přineslo drtivé vítězství, ale myslím si, že jejich typický volič bude i přesto zklamán. A na závěr přidám jeden tip jak si přivydělat.

Velkohubé sliby

Za velkohubým slibem zrušíme poplatky se skrývá několik “ale”.

Při rozhovoru s jedním člověkem který odevzdal hlas oranžovým, jsem se optal zda ví, že “zrušení” poplatků se týká pouze krajských nemocnic.


Causa Kundera

respektu vyšel článek o možném udání podaném Milanem Kunderou. Z textu není moc zřejmé proč by to měl Kundera udělat – chybějící motiv.

Nechci se zabývat tím zda skutečně někoho udal nebo ne. O čem bych se chtěl bavit jsou pojmy hrdost, propaganda a svědomí.

Ze socialismu už si toho moc nepamatuju, kdyz padnul táhlo mi na patnáct. Ale vzpomínám si na návštěvy pionýru. Naše vedoucí nás tahali po vandrech, takže na poinýra mám poměrně dobré vzpomínky.


...a tady bude sucho

Hypotetická situace: v parku, na trávníku, pár metrů od sebe, sedí o několik víc než pár ;-) párů, jeden pár ve společenském, druhý pár v běžné denním oblečení (kraťasy a triko), třetí pár je poněkud odredován a čtvrtý pár jsou “užodpohledu” bezdomovci. Všichni vyrazili do parku na piknik, nějaké bagety, lahev (či krabici – dle finančních možností) vína. Sedí, popíjí, nehlučí.


Předběžná opatrnost

Je předběžná opatrnost za kterou je potřeba za každou cenu bojovat a předběžná opatrnost proti které je nutné za každou cenu bojovat. Přičemž pojem “za každou cenu”, většinou znamená “do poslední kapky cizí krve”.


Vážení rodiče, na pondělí 9.6. si zajistěte hlídání

Tohle mě včera přivítalo na vstupních dveřích školky kam chodí naše dítko.

Tak školka se nám připojila ke stávce pedagogických pracovníků. No budiž mají na to právo

Co mě trochu zaráží je fakt, že místo vysvětlení rodičům proč vlastně se rozhodli stávkovat vyvěsí dopis odborové organizace pracovníků ve školství. V něm jsem se mohl dočíst výzvu připojte se ke stávce. Mám to snad chápat tak, že stávkují protože je k tomu vyzval odborový svaz? S tím ať jdou do…