Jak jsem jsem si mailoval s robotem

Dnes máte jedinečnou možnost absolvovat exkurs do mysli programátorovi a sledovat analytický tok jeho myšlenek. Dále se dozvíte jak mi robot udělal návrh a také zda jsem ho přijal…

Vše to začlo stěhováním, sice jen po Pardubicích, ale výměně dokladů a tím pádem běhání po úřadech jsem se stejně nevyhnul. A když už jsem byl v úředním kolotoči, rozhodl jsem se i nechat si vyměnit i řidičák, za ten krásný, nový, evropský. Ostatně stejně bych to musel do konce roku zařídit.

Zašel jsem na Odbor dopravy a tam asi 10 lidí.


Srážka se státní správou

Když jsem začal pracovat sám na sebe, řešil jsem formu jakou tomu dát. Od začátku jsem to řešil cestou nejmenšího odporu. Tzn. co nejmíň papírů a starostí. Výsledkem bylo, že jsem jako programátor podnikal na základě autorského zákona.

Jak nám drazí správci našeho státu neustále mění ty zákony tak jsem došel k názoru, že je pro mě výhodnější zvolit formu jinou a to podnikání na živnostenský list.


1 rumun, 2 eura, 3 chleby

Včera jsem byl nakupovat v Tescu. Měl jsem nakoupeno, stál jsem ve frontě a přede mnou stáli dva mladý kluci. Měli 3 bochníky chleba (v igelitu) a flašku levného vína.

Zaregistroval jsem, že se cosi děje až když jsem slyšel prodavačku zesílit hlas: “Ne to nemužete, musíte mít papírový, kovový Vám nikde nevezmou…”. Kluk bezradně kouká co po něm vlastně prodavačka chce, drží v ruce dvě eura a ukazuje na cedulku “Možno platit eurem”.

Prodavačka gestikuluje rukama, zesiluje hlas o něco víc a slabikuje “ko-vo-vý-ne-jde”.