Zprivatizujme dopravní policii

Ministr Bárta by rád, společně s panem dopravním odborníkem Humlem, zavedl pokuty dle příjmu řidiče viz Pokuta má zabolet… Pěkný rozbor pro a proti je u Pinuse, ve zratce shrnuto: jaký je důvod dávat policii pravomoc trestat dopravní přestupky dle výše příjmu, když zcela evidentně nefunguje bodový systém, který byl schválen právě z toho důvodu aby umravnil agresivní řidiče?

Velká část nově zaváděných vyhlášek a zákonů se schvaluje aniž by se vyhodnotily důvody proč nefugují (resp. dostatečně se nevyužívají) již zavedené právní normy. Důvod je zcela zřejmý: už ani státní moc se nevyzná ve změti nařízení které sama vydává. Důsledek taktéž: další smršť nařízení, příkazů a zákazů, často se rozcházejících s těmi již zavedenými.

Tím by se dalo asi skončit kdyby na iDnes nevyšel další článek ohledně našich represivních složek: Dopravní policie chce aby vybrané pokuty zůstali v jejich rozpočtu

Zvláště legračně v tomto kontextu působí prohlášení pana tiskového mluvčího Hanzelky:

Věřím tomu, že čeští dopravní policisté jsou profesionálové a pokud podobná změna projde, nebudou toho zneužívat"

Snad ani nemá cenu dávat za příklad městskou policii bylo by to příliš laciné.

Na tomto místě bych také rád vzkázal panu mluvčímu:

Věřím tomu, že čeští řidiči jsou profesionálové a na silnicích se budou chovat slušně i v případě, že zrušíme veškeré dopravní předpisy.

Myslím, že obé patří do oblasti sci-fi a doufám že ani jeden z těchto návrhů neprojde. A pokud ano mám také jeden: zprivatizujme dopravní policii. To bude nádhera a klid na silnicích. Na silnice se totiž nikdo neodváží.


Komentáře

Owrcoygo Replica Celine Bags hermes sign https://www.nacoobags.com greek messenger god hermesFfiidmyk

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.